Opinie w Internecie o pożyczkach pozabankowych jako wiarygodne źródło informacji

Beautiful caucasian woman working with laptop sitting at her desk at home

Bardzo wiele osób decyduje się na skorzystanie z pożyczki. Pożyczki bierzemy z różnych pobudek, czasami jest to pilna potrzeba np. awaria samochodu, a czasami świetna oferta wyjazdu wakacyjnego. Nie mniej, jednak jeśli szukamy odpowiedniej pożyczki do swoich możliwości finansowych, zaczynamy się gubić. Dlaczego? Ponieważ na rynku pożyczkowym jest coraz więcej firm i nie posiadając doświadczenia, możemy utonąć w gąszczu ofert. Nie dość, że nie wiemy, na czym powinniśmy skupić uwagę odnośnie kosztów zobowiązania, to ciężko jest nam wybrać firmę, która jest wiarygodna i rzetelna. Czy w podjęciu wyboru warto skupić się na opinii internautów? Czy są inne kryteria, które powinna spełnić uczciwa firma pożyczkowa? Przeczytaj artykuł i pozbądź się wątpliwości.

Opinie z Internetu

Jednym z kryterium oceny wiarygodności firmy pożyczkowej mogą być opinie innych osób. Możemy zasięgnąć języka w najbliższym otoczeniu, jednakże może to być zbyt małe grono, by wyrobić sobie obiektywny osąd. Aby poszerzyć zakres wyszukiwania, zapytajmy o wybraną firmę znaną wszystkim przeglądarkę internetową. Dzięki niej w bardzo szybki sposób dowiemy się, na ile gwiazdek zasłużyła wytypowana przez nas instytucja. Oprócz przyznanej punktacji od 1 do 5 możemy przeczytać opinie osób, które mają doświadczenie ze współpracy z pożyczkodawcą. Czy możemy mieć pewność, że przeczytane historie są na pewno prawdziwe? Niestety nie, jeśli nieuczciwy klient został potraktowany zgodnie z podpisaną przez siebie umową, istnieje spora szansa, że swoje żale pozostawi w komentarzu. Z drugiej stron, możemy się spodziewać, że firma ze złą opinią postara się o pozytywne wpisy opłaconych osób. Prawdopodobne jest jednak, że jeśli „nasza” firma, na kilku stronach internetowych posiada pozytywne lub negatywne komentarze, to są one zgodne z prawdą. Korzystajmy zatem z wielu źródeł.

Rankingi firm pożyczkowych?

Może lepszym wyborem będzie skorzystanie z rankingów firm pożyczkowych? Tutaj również nie mamy dobrych wiadomości. Udział w rankingu jest płatny. Jeśli zatem twoja firma pożyczkowa nie zapłaciła za umieszczenie jej w rankingu, możesz być pewien, że jej tam nie znajdziesz. Czy są jakieś inne metody weryfikacji?

Poszukiwania na własną rękę?

Jeśli chcemy sprawdzić daną instytucję najlepiej jeśli zrobimy to samodzielnie. Zacznijmy od odwiedzin witryny internetowej wybranego pożyczkodawcy. To kopalnia wiedzy. Jakie informacje będą dla nas istotne? Przede wszystkim sprawdźmy, czy instytucja pozabankowa udostępnia informacje dotyczące wpisu do KRS. Każda firma pożyczkowa musi być zarejestrowana w Krajowym Rejestrze Sądowym, a numer wpisu powinien być ogólnodostępny. Ponadto sprawdźmy, czy pożyczkodawca podał na stronie internetowej takie dane jak NIP i REGON, wysokość posiadanego kapitału, adres siedziby oraz informacje o administratorze danych osobowych. Każda rzetelna firma musi udostępnić na swojej stronie internetowej przykład reprezentatywny, który mówi o tym, ile dokładnie wynoszą koszty pożyczki pozabankowej. Jeśli chcemy drążyć nieco bardziej, sprawdźmy listę publikowaną na stronie Komisji Nadzoru Finansowego. KNF publikuje ostrzeżenia dotyczące np. podejrzenia popełnienia przestępstwa. Jeśli naszej firmy pożyczkowej nie ma na tej liście, możemy być spokojni. Jak widać, wybór najlepszej firmy pożyczkowej może stanowić nie lada wyzwanie, jednakowoż pożyczka jest poważnym zobowiązaniem, które warto podjąć po uprzednim przygotowaniu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *