Dlaczego warto korzystać z usług doradztwa finansowego?
18 lipca 2021

Dlaczego warto korzystać z usług doradztwa finansowego?

przez Jarek
 • 0 komentarzy

Wiele osób słyszało, a nawet miało styczność z doradztwem finansowym. W naszym kraju dziedzina ta nie jest jeszcze tak popularna, jak w państwach zachodnich, gdzie z takich usług korzysta co druga osoba.W Polsce doradztwo finansowe kojarzone było głównie ze sprzedażą produktów finansowych, inwestycyjnych oraz ubezpieczeniowych. Właśnie od tego zaczynała ta branża, ale w obecnych czasach specjaliści od finansów oferują znacznie lepszy poziom usług i profesjonalnego doradztwa w zakresie kredytów, inwestowania czy ubezpieczeń.

Czym jest doradztwo finansowe?

Doradztwo finansowe to jedna z gałęzi branży usług finansowych, ale aktualnie nie polega już tylko na samej sprzedaży bezpośredniej, ale bardziej na doradztwie i fachowej pomocy. Doradcą finansowym może zostać każdy, ponieważ wystarczy tylko założyć własną firmę oraz podpisać umowę z bankiem na sprzedaż różnych produktów.Żeby jednak być profesjonalnym doradcą finansowym, należy przede wszystkim ukończyć studia w tym kierunku, przejść odpowiednie szkolenia oraz mieć duże doświadczenie w zarządzaniu pieniędzmi. W ten sposób można będzie najlepiej doradzić swoim klientom, aby mogli oni zainwestować swoje pieniądze z zyskiem albo znaleźć dla nich korzystny kredyt lub ubezpieczenie.Doradca finansowy powinien także charakteryzować się empatią, inteligencją emocjonalną oraz z uwagą wysłuchiwać potrzeb i oczekiwań swoich klientów. Pozwoli to wybrać idealnie dopasowaną ofertę do możliwości zarobkowych klienta oraz nawiązanie wieloletniej współpracy.Firmy zajmujące się doradztwem finansowym pomogą:

 • inwestować,
 • oszczędzać,
 • planować i analizować budżet domowy lub firmowy,
 • znaleźć dobre ubezpieczenie, kredyt lub leasing,
 • pozyskać dofinansowanie, także jako kredyty dla firm Warszawa – zobacz więcej informacji.

Ile kosztuje doradztwo finansowe?

Wiele osób może się zdziwić, ale doradca finansowy nie bierze za swoje usługi żadnego wynagrodzenia. Otrzymuje on prowizję od banku za sprzedaż konkretnego produktu.Dlatego właśnie warto korzystać z takich usług, ponieważ nic nie musimy inwestować i możemy całkowicie bezpłatnie zapytać o najkorzystniejszy kredyt, inwestycję czy ubezpieczenie.Zarobki doradców finansowych uzależnione są od wielu czynników. Przede wszystkim liczy się prowizja od kwoty sprzedanego produktu i nie ma tutaj z góry jednej określonej stawki. Dlatego tacy specjaliści zarabiają od kilkuset złotych do nawet kilkunastu tysięcy.Największe plusy doradztwa finansowego to:

 • profesjonalna i szybka pomoc,
 • analiza potrzeb i oczekiwań klienta,
 • oszczędność czasu,
 • bogata wiedza na temat aktualnych produktów finansowych,
 • duży wybór,
 • planowanie finansów,
 • pilnowanie terminów płatności.

Wybierając odpowiedniego doradcę finansowego, warto sprawdzić jego doświadczenie oraz staż na rynku. Można także sprawdzić opinie byłych klientów, którzy już korzystali z takich usług i są zadowoleni.Pośrednictwo finansowe pozwala zaoszczędzać czas, ale także szybko znaleźć najlepszą dopasowaną do możliwości zarobkowych ofertę kredytową. W takim miejscu będziemy mogli także podjąć poważną decyzję na temat powierzenia swoich oszczędności w celach inwestycyjnych.

Następny Post

Telefon firmowy – jaką sieć wybrać? Play, Orange, T-Mobile?

Sprawdź również

Dodaj komentarz

Nigdy nie udostępnimy Twojego e-maila.