18 lipca 2021

Wirtualne biuro – czym jest i czy jest legalne?

przez Jarek
  • 0 komentarzy
W obecnych czasach nikogo już nie dziwi praca zdalna, dlatego coraz więcej osób decyduje się na założenie działalności gospodarczej polegającej na świadczeniu usług drogą elektroniczną. Taka praca jest wygodna i pozwala ograniczyć koszty związane z wynajmem biura. Jednak każda firma musi być zarejestrowana pod fizycznym adresem – i wcale nie musi to być adres domowy. Dobrym pomysłem dla freelancerów rejestrujących działalność jest wirtualne biuro – wygodne i nowoczesne rozwiązanie, z którego może skorzystać każdy przedsiębiorca.

Dla kogo wirtualny adres?

Wirtualne biuro to najlepsza opcja dla osób pracujących zdalnie, m.in. copywriterów, grafików, programistów i innych freelancerów. Jest to również dobre rozwiązanie dla headhunterów, start-upów oraz osób mieszkających za granicą, które chciałyby zarejestrować firmę pod polskim adresem. Wirtualny adres w Poznaniu lub innym polskim mieście to także świetna opcja dla początkujących firm, którym zależy na prestiżowym adresie, a które jeszcze nie dysponują funduszami na wynajem biura.

Czym jest wirtualne biuro i czy jest legalne?

Większość firm zajmujących się obsługą wirtualnych biur oferuje:

  • adres, pod którym można zarejestrować działalność,
  • adres do korespondencji,
  • obsługę korespondencji,
  • skanowanie i przesyłanie dokumentów,
  • możliwość spotkań z klientami w biurze,
  • wynajem sali konferencyjnej.

Warto przy tym zauważyć, że wirtualne biuro jest w pełni legalne, dlatego rejestracja firmy pod wirtualnym adresem jest zgodna z polskim prawem.

Wirtualne biuro a adres domowy

Alternatywą dla wirtualnego biura jest rejestracja firmy pod adresem domowym. Takie rozwiązanie ma jednak swoje wady, a jedną z nich jest publiczne udostępnianie swojego prywatnego adresu oraz otrzymywanie dużej ilości ofert i reklam na domową skrzynkę.Problemem mogą być także spotkania z klientami, których lepiej nie przyjmować w salonie pełnym dziecięcych zabawek. Co więcej, jeśli wynajmujesz mieszkanie, musisz uzyskać zgodę właściciela na rejestrację firmy pod jego adresem. Z doświadczenia wiemy, że właściciele rzadko przystają na taką propozycję.Wirtualne biuro to przestrzeń do spotkań z klientami, a także prestiżowy adres, który wzmacnia wizerunek marki. Jest to więc znacznie lepsze rozwiązanie niż rejestracja firmy pod adresem domowym, szczególnie jeśli mieszkasz na wsi lub w małym miasteczku, a chcesz, by na Twojej wizytówce znalazł się Luboń czy Poznań.

Jak wybrać wirtualne biuro?

Coraz więcej firm zajmuje się prowadzeniem wirtualnych biur. Aby wybrać najlepsze rozwiązanie, warto kierować się przede wszystkim miejscem, w jakim chcielibyśmy zarejestrować firmę. Luboń, Poznań, a może Warszawa? Kiedy już zgromadzisz listę wirtualnych biur w konkretnych lokalizacjach, zorientuj się, czy ich oferta spełnia Twoje potrzeby – porównaj ceny, dowiedz się, czy zajmują się obsługą poczty, a także sprawdź, czy istnieje możliwość skorzystania z biura lub sali konferencyjnej.Dobrym pomysłem jest wybór biura rachunkowego, które zajmuje się również udostępnianiem wirtualnych adresów. W takiej sytuacji możesz przy okazji skorzystać z obsługi księgowej i mieć pewność, że Twoje finanse są w dobrych rękach. Jedną z takich kancelarii jest TaxCoach – biuro rachunkowe, które udostępnia wirtualny adres w Poznaniu, Luboniu i Warszawie.

Następny Post

Telefon firmowy – jaką sieć wybrać? Play, Orange, T-Mobile?

Sprawdź również

Dodaj komentarz

Nigdy nie udostępnimy Twojego e-maila.