Zarabianie poprzez pożyczanie czyli inwestowanie w pożyczki społecznościowe.
18 lipca 2021

Zarabianie poprzez pożyczanie czyli inwestowanie w pożyczki społecznościowe.

przez Jarek
  • 0 komentarzy
Niskie stopy procentowe sprawiają, że oszczędności ulokowane na kontach oszczędnościowych, czy lokatach tracą na realnej wartości poprzez inflację. Oszczędzający szukają więc alternatywnych metod inwestycji, które będą bezpieczne i przyniosą większy zysk. Jedną z możliwości jest zarabianie na pożyczkach społecznościowych. Na czym to polega? Czy jest legalne i bezpieczne? Ile można zarobić?

Czym są pożyczki społecznościowe?

Pożyczki społecznościowe zwane też social lending to alternatywa dla pożyczek bankowych i chwilówek. Ten sposób pożyczania pieniędzy jest zgodny z prawem, a sama pożyczka ma charakter umowy cywilnoprawnej. Udzielanie pożyczek społecznościowych odbywa się na specjalnych platformach, które kojarzą ze sobą osoby potrzebujące pieniędzy i inwestorów dysponujących kapitałem. Udzielenie pożyczki społecznościowej jak każda inwestycja wiąże się z ryzykiem. W tym przypadku pojawia się zagrożenie, że pożyczkobiorca nie odda pieniędzy. Większość pożyczek społecznościowych jest jednak zabezpieczona, np. w formie weksla, ubezpieczenia, czy poręczenia. Oczywiście należy inwestować w te pożyczki, których ryzyko jest zminimalizowane, a warunki są dla nas akceptowalne. Zarabianie na pożyczkach społecznościowych jest możliwe dzięki oprocentowaniu pożyczonych środków. Pożyczkobiorca zwraca kapitał wraz z odsetkami, które stanowią zysk z inwestycji. Stopa zwrotu zależy zazwyczaj od indywidualnych warunków pożyczki, które są określone w umowie. Zarówno pożyczkodawca, jak i pożyczkobiorca musza pamiętać o odpowiednim rozliczeniu z fiskusem. Pożyczkobiorca jest zobowiązany do odprowadzenia podatku od czynności prawnych, który należy naliczyć w chwili podpisania umowy i wypłacenia pożyczki. Wynosi on 2% kwoty finansowania. Osoba udzielająca pożyczki musi natomiast odprowadzić 19% podatek dochodowy od zysków z inwestycji.

Bezpieczne pożyczki na platformie Aureus

Jedną z najlepszych platform obsługujących pożyczki społecznościowe jest www.aureus.info.pl, która stawia przede wszystkim na bezpieczeństwo transakcji oraz wygodę użytkowników. Rejestracja na platformie jest w 100% legalna, a sam serwis umożliwia udzielanie pożyczek z maksymalnym oprocentowaniem zgodnym z zapisami ustawy antylichwiarskiej. W tej chwili wynosi ono co najwyżej 7,2% w skali roku. Taki jest też maksymalny zwrot z inwestycji, który dodatkowo może być powiększony o bonus dla inwestora, nie przekraczający 15% pożyczanej kwoty. Takie rozwiązanie zapobiega nadużyciom ze strony pożyczkodawców, którzy wykorzystują potrzeby pożyczkobiorców mogliby żądać większych odsetek, które nie są zgodne z prawem. Rejestracja pożyczkodawcy i korzystanie przez niego z platformy jest bezpłatne. Serwis weryfikuje wiarygodność każdego pożyczkobiorcy, wystawiając mu odpowiedni rating, określający poziom ryzyka inwestycji. Większość pożyczek udzielanych przez platformę Aureus jest zabezpieczona, co minimalizuje ryzyko takiej transakcji. Zabezpieczeniem może być ubezpieczenie, poręczenie, dobrowolna egzekucja, czy weksel. Dokładne warunki są zawsze określone w umowie pożyczki. Ryzyko minimalizuje również system opinii użytkowników, którzy dodają komentarze odnośnie terminowej spłaty i wystawiają oceny pożyczkobiorcom. Przed udzieleniem pożyczki zaleca się przeczytanie informacji opisujących poprzednie transakcje z udziałem danej osoby.

Pożyczki społecznościowe – korzyści dla inwestora

Zarabianie na pożyczkach społecznościowych to jeden ze sposobów dywersyfikacji portfela inwestycyjnego. Z tego typu inwestycji wynika szereg korzyści, a mianowicie: – wyższa stopa zwrotu – zysk jest dużo większy niż w przypadku depozytów bankowych, co chroni przed inflacją i pozwala dodatkowo zarobić; – niska kwota wejścia – do tego typu inwestycji nie jest wymagane posiadanie dużego kapitału. Zacząć można dysponując nawet kwotą 500zł. Oczywiście im wyższy pożyczony kapitał tym większe zyski; – bezpieczeństwo – pożyczkobiorcy są odpowiednio weryfikowani, a same pożyczki zabezpieczone; – legalność inwestycji – transakcje są zgodne z prawem, co pozwala na rozliczenie się z fiskusem i potwierdzenie uzyskania zysków z inwestycji; – wygoda – korzystanie z dedykowanych platform minimalizuje formalności i upraszcza cały proces udzielania pożyczek. Zarabiać na pożyczkach społecznościowych może praktycznie każdy. Zabezpieczenie transakcji sprawia, że są one dużo bezpieczniejsze niż inwestycje na GPW, czy Forex, gdzie inwestor powinien posiadać odpowiednie doświadczenie i wiedzę w zakresie analiz, czy trendów giełdowych. Oczywiście nawet to nie minimalizuje ryzyka do zera. W przypadku pożyczek wystarczy zarejestrować się na platformie, wybrać odpowiednią inwestycje (pożyczkę) i czekać aż pożyczkobiorca zwróci ją wraz z odsetkami. Jeżeli pojawia się ryzyko, wtedy można skorzystać z określonego w umowie zabezpieczenia, które chroni zainwestowany kapitał.

Następny Post

Telefon firmowy – jaką sieć wybrać? Play, Orange, T-Mobile?

Sprawdź również

18 lipca 2021
Tajniki umowy o pracę

Dodaj komentarz

Nigdy nie udostępnimy Twojego e-maila.