Pożyczki bez BIK i KRD – wady i zalety
18 lipca 2021

Pożyczki bez BIK i KRD – wady i zalety

przez Jarek
  • 0 komentarzy

Ostatnimi czasy dużą popularność zyskały pożyczki bez BIK zwane również chwilówkami. W związku z tym faktem powstało wiele firm udzielających wyżej wymienionych. Jak się jednak okazuje fakt, że pożyczkobiorcy nie są sprawdzani w Biurze Informacji Kredytowej rodzi zarówno wady jak i zalety tego typu źródeł finansowania. Dlatego też w tym artykule powiemy sobie o wadach i zaletach pożyczek bez BIK.

Pożyczki bez BIK i KRD – wady

Nikogo nie powinno dziwić, że pożyczki bez BIK dedykowane są głównie osobom, które nie posiadają zdolności kredytowej. W związku z powyższym najczęściej mają już one na swoim koncie inne zobowiązania i na tyle niskie dochody, że banki nie chcą udzielić im kredytów. Fakt, że są to pożyczki bez zdolności kredytowej może przyczynić się do tego, że osoby zaciągające tego typu zobowiązanie nie będą w stanie się z niego wywiązać. Kolejną ważną kwestią jest również to, że pożyczki bez BIK i KRD okazuję się świetnym rozwiązaniem dla osób, które posiadają złą historię kredytową. Czym jest właściwie zła historia kredytowa? To inaczej informacja o tym, jak dana osoba wywiązywała się z wcześniej zaciąganych przez siebie zobowiązań. Czy spłacała je w terminie, czy może bank wypowiedział jej umowę kredytową i toczyło się postępowanie sądowe lub prowadzona była egzekucja komornicza. W tym wypadku pożyczki bez BIK i KRD również okazują się być ryzykowne dla pożyczkodawcy oraz pożyczkobiorcy, gdyż ponownie może dojść do sytuacji, kiedy nie będą one spłacane. Co ważne również, w przypadku pożyczek bez BIK i KRD koszty zaciągania tego typu zobowiązań potrafią być naprawdę wysokie. Dzieje się tak dlatego, że w związku z brakiem weryfikacji klienta w BIK i KRD jest on obarczony wysokim ryzykiem kredytowym, dlatego instytucja udzielająca mu zobowiązania musi się przed tym odpowiednio zabezpieczyć. Dodatkowo, tego typu pożyczki udzielane są z reguły na krótki czas i możliwe są do pożyczenia niewielkie kwoty, więc nie zawsze pozwalają one na podreperowanie domowego budżetu.

Pożyczki bez BIK i KRD – zalety

Niekwestionowaną zaletą tego typu pożyczek jest właśnie to, że dany klient nie jest sprawdzany w BIK i KRD, w związku z czym nawet osoby ze złą historią kredytową mogą skorzystać z tej formy wsparcia finansowego. Ponadto, aby móc zaciągnąć pożyczki bez BIK i pożyczki bez KRD wymagane jest minimum formalności, co znacznie przyspiesza proces ich zawierania. Nie są weryfikowane także źródła dochodu, stąd też osoby o nieregularnych zarobkach mogą również wnioskować o ich udzielenie.

Poprzedni Post

Inwestowanie w akcje przy trendach spadkowych

Następny Post

Jak ponownie wykorzystać worki foliowe?

Sprawdź również

18 lipca 2021
RRSO – co to oznacza?

Dodaj komentarz

Nigdy nie udostępnimy Twojego e-maila.