W co inwestować pieniądze? 
18 lipca 2021

W co inwestować pieniądze? 

przez Jarek
  • 0 komentarzy

Nie wystarczy w życiu być jedynie oszczędnym by zgromadzić odpowiedni majątek, mogący zabezpieczyć naszą emeryturę. Oszczędne życie z pewnością prowadzi do zgromadzenia nadwyżek finansowych. Niestety trzymanie ich w skarpecie nie tylko nie jest bezpiecznym procederem. Prowadzi również niestety do zdewaluowania środków. Najlepiej jest wtedy, gdy nasze zaoszczędzone pieniądze pracują na nasze utrzymanie. Trzeba jednak wiedzieć, jak najlepiej inwestować pieniądze?

Obligacje

W swojej aktywności inwestycyjnej mocno zbliżone do lokat czy kont oszczędnościowych. Jednakże, w skutek ostatnich obniżek procentowych, oferta lokat jest praktycznie nieopłacalna. Obligacje są idealną opcją dla tych, którzy chcą mieć gwarancję zwrotu kapitału. Nie trzeba również martwić się o wzrost inflacji przy budowaniu portfela obligacji. Od początku też wiadomo, ile dostaniemy odsetek od kapitały. Do wyboru mamy obligacje Skarbu Państwa lub też obligacje korporacyjne.

Inwestycja w metale szlachetne – złoto, srebro

Złoto i srebro zawsze były, są i będą jedna z najlepszych koncepcji inwestycyjnych. Ich cena różnie kształtują się na przestrzeni lat, jednak w czasach kryzysu wszyscy odwracają się w stronę metali szlachetnych, a ich ceny mocno pikują w górę. Warto więc zaopatrzeć się w choćby drobne ilości tych kruszców na czarna godzinę. Złoto można nabyć w formie sztabek lub monet. Jednak biżuteria typu złote kolczyki czy, naszyjniki czy obrączki są również atrakcyjne w perspektywie szybkiego zbytu.

Inwestycja w nieruchomości

Hit ostatnich lat to inwestycje dokonywane na nieruchomościach. Posiadanie mieszkania na wynajem nie jest już atrakcyjne. Na dzień dzisiejszy bardzo modne są tzw. “flipy”, podnajem już wynajętego mieszkania czy tez przerabianie dużego mieszkania na kilka odrębnych pokoi z których każdy jest wynajęty komu innemu. W pewny sensie jest to model zarabiania, lecz to również bardzo dobra inwestycja z wysoka stopa zwrotu.

Własny biznes – inwestycja w przyszłość

To od zawsze dobra inwestycja pieniędzy. Pracując na etacie mamy pewne określone zarobki, które zwiększają się w sposób bardziej statyczny niż dynamiczny. Założenie własnego biznesu, to nie tylko wzrost potencjalnych zarobków, ale również nabycie umiejętności, dzięki którym zawsze będziemy umieli sobie poradzić na rynku pracy. Wiedza i doświadczenie, to bardzo pożądane cechy, za które inni potrafią dużo zapłacić.

Kryptowaluty – BTC i inne waluty

Choć posiadają tylu zwolenników co przeciwników, ciężko odmówić tego typu inwestycjom popularności. Kryptowaluty są nowym i jeszcze nie do końca zbadanym tematem, lecz wiele osób dzięki nim pomnożyło swoje majątki.

Poprzedni Post

Inwestowanie w akcje przy trendach spadkowych

Następny Post

Jak ponownie wykorzystać worki foliowe?

Sprawdź również

Dodaj komentarz

Nigdy nie udostępnimy Twojego e-maila.