Jak ponownie wykorzystać worki foliowe?
21 września 2022

Jak ponownie wykorzystać worki foliowe?

przez Jarek
  • 0 komentarzy

Nie bez powodu roki i reklamówki foliowe określane są mianem jednorazowych. Ich zużycie jest naprawdę ogromne, co jest prawdziwym problemem dla środowiska naturalnego. Na szczęście coraz więcej ludzi jest świadomych znaczenia ekologii, dlatego też coraz częściej opakowania foliowe, gdy tylko jest to możliwe, otrzymują drugie życie. W jaki sposób najefektywniej można wykorzystać je ponownie? Pomysłów jest naprawdę mnóstwo!

Zastosowanie w kuchni

Worki foliowe mogą znaleźć szerokie zastosowanie w kuchni. Nadają się nie tylko do zamrażania mięsa, ale również ugniatania ciasta czy ubijania kotletów na schabowe. W wielu przypadkach zastosowanie foliowych woreczków będzie skuteczniejsze niż korzystanie z rękawiczek. Takie woreczki będą chronić nie tylko przed zabrudzeniem rąk, ale i stolnicy oraz blatu kuchennego.

Ochrona roślin przed zimnem

Foliowe woreczki świetnie sprawdzą się w ochronie delikatnych roślin przed mrozem. Wystarczy je delikatnie owinąć plastikowym opakowaniem, a roślina będzie chroniona nie tylko przed chłodem, ale również silnym wiatrem. Tu ciekawie mogą wyglądać foliowe worki z nadrukiem, które poza tym, że będą praktyczne w zastosowaniu, będą się również prezentowały estetycznie o oryginalnie (takie woreczki można znaleźć między innymi w ofercie https://www.le-mar.pl/produkujemy/woreczki-foliowe/).

Wypełnienie koszty na śmieci

Foliowe worki ze względu na swoje rozmiary mogą stanowić dobre wypełnienie koszty na śmieci (takich, które często umieszczane są w sypialni czy w łazienkach).

Teksturowane folie malarskie

Być może niewiele osób ma świadomość tego, że wykorzystywanie klasycznych foliowych toreb na zakupy może być przydatne w zastosowaniu przy wielu technikach malowania czy glazurowania. Dlatego też remontując samodzielnie wnętrza, warto zastanowić się nad zastosowaniem foliowych woreczków. Jak wykorzystać plastikową torbę przy malowaniu? Należy owinąć woreczkiem wałek (czysty!), zanurzyć w farbie i nałożyć na ścianę. W tym przypadku można uzyskać bardzo ciekawy i oryginalny efekt na ścianie i to bez większych inwestycji, wykorzystują jedynie to, co tak naprawdę każdy ma w domu.

Miejsce do przechowywania pędzli i wałków malarskich

Foliowe worki dobrze sprawdzą się w roli środka do przechowywania pędzli na czas przerwy w malowaniu. Wystarczy owinąć je folią i włożyć do lodówki (aby farba nie wyschła) i sięgnąć po nie ponownie, gdy tylko będą potrzebne. Należy pamiętać jednak o tym, że w ten sposób pędzle można przechowywać tylko przez kilka godzin.

Praktyczne zastosowanie w górach

Woreczki foliowe znajdą praktyczne zastosowanie również u miłośników wycieczek górskich, którzy bardzo często w czasie wędrówek nakładają je na skarpetki. Dzięki temu te nie przemakają, a tym samym nogi nie marzną, nie tworzą się na nich również bolesne pęcherze.

Poprzedni Post

Oszczędzanie wody, prądu i gazu – od czego zacząć?  

Następny Post

Pudełka dla e-commerce, które wybrać?

Sprawdź również

Dodaj komentarz

Nigdy nie udostępnimy Twojego e-maila.