Google Moja Firma – co to jest
18 lipca 2021

Google Moja Firma – co to jest

przez Jarek
  • 0 komentarzy

Google Moja Firma jest to nic innego, co widzimy często, szukając np. restauracji, pierwsze co nam się pojawia, jest to adresy różnych firm zajmujących się, akurat prowadzeniem restauracji. Jest to darmowy serwis pozwalający nam na stworzenie swojej „wizytówki” firmy, która ułatwi nam, jak i klientowi kontakt z nami poprzez podane informację kontaktowe. Możemy tam publikować nasze zdjęcia oraz oferty, które zachęcą potencjalnego klienta do wyboru właśnie naszej usługi. Ponadto, jeżeli dodamy dane adresowe miejsce, w którym mamy naszą firmę pokaże się na mapach Google. Stosunek ruchu i zainteresowania naszą firmą wyświetli się nam w statystykach, które są automatycznie tworzone w formie wykresów.

Jak założyć profil na Google Moja Firma?

Żeby utworzyć swoją wizytówkę trzeba wejść na stronę https://www.google.com/business/ i w zakładce Zarządzaj teraz. Następnym krokiem jest wprowadzenie naszych informacji odnośnie firmy, potem lokalizacji oraz wyświetli się nam zapytanie o tym, czy obsługujemy klientów poza naszą firmą, co da nam większą rozpoznawalność w naszym terenie i poza.

Przyszedł czas na weryfikacje.

Żeby, zarządzać całą stroną musimy przejść jeszcze weryfikacje, która polega na potwierdzeniu kodem naszego adresu E-mail, numeru telefonu. Częstą metodą weryfikacji jest wysłanie przez Google pocztówki z unikalnym kodem na nasz adres pocztowy, oczywiście takowy list należy zachować na moment, kiedy ktoś będzie chciał cokolwiek zrobić z naszym kontem na daną pocztówkę. Po otrzymaniu pocztówki wchodzimy na sekcję zweryfikuj lokalizację i wpisujemy przysłany do nas kod. Już po wszystkim mamy dostęp do Wpisów oraz najczęściej i najchętniej wybieranych usług przez klientów, oraz posiadamy podgląd do tego ile razy w tym miesiącu zapisałkliknął np. w numer telefonu, co przedstawione jest na diagramie. Oczywiście znalezienie naszej firmy zależy od użytych fraz przez osobę, która szuka usługodawcy, więc potrzebne będą nam podstawy SEO, czym jest Google Moja Firma jest aplikacją, która zwiększa pozycjonowanie w witrynach internetowych, przez co mamy więcej wyświetleń, a co za tym idzie więcej zleceń na nasze usługi. Biorąc to wszystko w jedność aplikacja Google Moja Firma, jest najpopularniejszą aplikacją, która umożliwia nam znalezienie danej firmy w naszym regionie na podstawie lokalizacji oraz wyświetlenie opinii na temat danego miejsca. Narzędzie jest w pełni darmowe, więc nic nie tracimy, a dostajemy wiele, dużo nowych firm nie myśli nad takimi rozwiązaniami, ale nieświadomie sami z nich korzystają.

Następny Post

Telefon firmowy – jaką sieć wybrać? Play, Orange, T-Mobile?

Sprawdź również

Dodaj komentarz

Nigdy nie udostępnimy Twojego e-maila.